SPEC WWMG08649345 Disc Spring, Metric, Split Wave Springs, High Carbon Steel, 1.07 mm Thick, Plain, 10 PK | CU3NRL 54NX66
SPEC WWMG08649345 Disc Spring, Metric, Split Wave Springs, High Carbon Steel, 1.07 mm Thick, Plain
Item: CU3NRLModel: WWMG08649345Cross Ref: 54NX66
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Disc Spring
Deflection @ Load 8.64 mm
Disc Type Split Wave Disc Spring
Finish Plain
Inside Diameter 319.2 mm
Material High Carbon Steel
Max. Outside Dia. 340 mm