SPEC WWMG07628766S Disc Spring, Metric, Split Wave Springs, Stainless Steel, 10 PK | CU3NVN 54NX39
SPEC WWMG07628766S Disc Spring, Metric, Split Wave Springs, Stainless Steel
Item: CU3NVNModel: WWMG07628766SCross Ref: 54NX39
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Disc Spring
Deflection @ Load 7.62 mm
Disc Type Split Wave Disc Spring
Finish Plain
Inside Diameter 299.2 mm
Material Stainless Steel
Max. Outside Dia. 320 mm