SPEARS VALVES 51322J101-060 Butterfly Valve, 6 Size, CPVC, FKM, 80 PSI, SS Lug
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
| Item | Pneumatically Butterfly Valve |
| Product Datasheet | spears-valves-51322j101-060.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 30.48 |
| Ship length (cm) | 22.86 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Documentation:
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- HUMBOLDT H-3761 Trowel, ASTM
- WOODHEAD 1301500185 460C12 Pin And Sleeve Connector, 60A, With Flip Lid, 3 Pole/4 Wire, 125V/250V, Orange
- ANVIL 0334011202 Welded Carbon Steel Nipple B Assortment, Black, 1 Inch Size, 25 Number of Pieces
- ZOELLER 10-2386 Oil Smart System 115v Max . Hp 3/4
- ADVANTECH 200SS12F Sieve #200 S/s 12 Inch Full Height
- KIPP K1330.08X45 Bolt, 5.5 mm Head Ht., 13 mm Head Wd., Polished, 22 mm Min. Thread Lg.
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Sprayer Pumps
- Adhesive (PSA) Sanding Discs
- Control Stations
- Cable Hoists and Ratchet Pullers
- Tap Wrenches
- KRYTOX 240AZ Series Aerospace Grade Fluorinated Grease
- DESTACO 351-R Series Pull Action Latch Clamps
- RUD CHAIN VLBS Weld On Blocks
- CHICAGO PNEUMATIC CP3550 Series Angle Grinders
- MUELLER INDUSTRIES 581SS-N Y Strainers
- VOLLRATH Blocks
- CPS PRODUCTS Manifold Gauge Sets
- 3M Tripods
- WATTS RK-757 Series Backflow Preventer Repair Kit
- STARRETT 93809 Series Carbon Steel Band Knives
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.