SPEARS VALVES 23101H101-040 Special Reinforced Industrial Ball Valve, Threaded, EPDM, 4 Size, PVC
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Ball Valve |
| Construction | SR Threaded |
| Joint | PVC Premium Actuated True Union 2000 industrial Ball Valve - Pneumatic |
| Product Datasheet | spears-valves-23101h101-040.pdf |
| Size | 4" |
| Type | Premium Actuated True Union 2000 Industrial Ball Valve - Pneumatic |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 11.35 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 18.42 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
Documentation:
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- HUGHES SAFETY L85GSP Pedestal Mount Eye / Face Wash, Chrome-Plated Brass
- SPEARS VALVES 4523-025 Industrial Ball Check Valve, Flanged, EPDM, 2-1/2 Size, PVC
- EATON 10250TS88 Standard Legend Plate, 1-3/4 Inch Height, 1-3/4 Inch Width, Square Plate, Aluminum
- REGAL 007132AS33 Spiral Point Tap, 1/2-13 Size, H4 Limit, 3 Flutes, Plug With Nitride
- BENCHMARK SCIENTIFIC B1450 Ultraviolet Chamber, 115V
- 80/20 45-8636-4M 90 mm 45 Degree Gusset Profile Mill Finish 4M Bar
- FANTECH 45303 Mixed Flow Fan, 16 Inch Duct With Metal Housing, 2915 cfm, 230V