SPEAKMAN SA-1009-36 ADA Grab Bar | CD9ZYL
SPEAKMAN SA-1009-36 ADA Grab Bar
Item: CD9ZYLModel: SA-1009-36
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Grab Bar
Assembly Required Yes
Collection Neo
Diverter Included No
Drain Included No
Escutcheon Included No
For Use With Repair Part RPG48-0045 ADA Grab Bar Mounting Hardware
Handles Included No
Installation Type Wall Mounted
Integral Stops No
Length 39.2"
Massage Feature No
Material Stainless Steel
No. Of Holes 6
Pause Control No
Product Style Modern
Rough-in Valve Template Included No
Scald Guard Included No
Self-cleaning Nozzles No
Shower Arm Included No
Temp. Limit Control No
Tools Needed For Assembly Phillips Screwdriver, Pencil, Drill With 1/4" Bit, Allen Wrench (Supplied)
Valve Included No
Vandal Resistant No
Width 3" , 36"