SOLBERG SM3-234P-400 Pre Cleaner Filter
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Pre Cleaner |
| Dim A | 501.65 mm |
| Dim B | 101.6 mm |
| Dim C | 279.4 mm |
| Flow Rate | 425 CMH |
| Item | 845563 |
| Product Datasheet | solberg-sm2-10-050.pdf |
| Scfm Flow Rating-maximum | 250 SCFM |
Documentation:
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
![]() |
SM2-10-050 | SM2-10-050 | €218.79 | |
![]() |
SM2-10-075 | SM2-10-075 | €218.79 | |
![]() |
SM2-10-100 | SM2-10-100 | €232.82 | |
![]() |
SM2-11-050 | SM2-11-050 | €221.59 | |
![]() |
SM2-11-075 | SM2-11-075 | €221.59 | |
![]() |
SM2-11-100 | SM2-11-100 | €235.62 | |
![]() |
SM2-18P-100 | SM2-18P-100 | €391.76 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Desk Mover and Dolly Accessories
- Key Switches
- Elevator Sump Pump with Oil Sensor
- Insulated Pipe Covers
- Concrete Patching and Repair Compounds
- OIL SAFE Storage Lids
- KEO Dovetail Cutters, Carbide Tipped
- ANVIL AS400H Series Channel With Holes
- LASCO Male Elbow, 90 Degrees
- PASS AND SEYMOUR Single Pole Paddle Combination Switches
- WRIGHT TOOL Repair Kits
- ESAB Low Alloy Steel TIG Welding Rods
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SOLBERG SM3-234P-400 Pre Cleaner Filter



