SOLBERG SM1.5-10-050 Pre-Cleaner for Air Intake Filter, 0.5 Inch Size
Get it by Thursday, May 28
€177.65 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Dim A | 176.53 mm |
| Dim B | 22.61 mm |
| Dim C | 105.41 mm |
| Dim E | 50.8 mm |
| Flow Rate | 51 CMH |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.68 |
| Ship height (cm) | 17.65 |
| Ship length (cm) | 10.54 |
| Ship width (cm) | 10.54 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
| SM1.5-10-075 | SM1.5-10-075 | €177.65 | |
| SM1.5-11-050 | SM1.5-11-050 | €181.39 | |
| SM1.5-11-075 | SM1.5-11-075 | €181.39 |
Explore Products
- APPLETON ELECTRIC 747DAT35 Stopper Plug, 1 Inch Size
- APACHE HOSE & BELTING CO INC 28000095 Conveyor Belt Pvc 150 100 Feet x 36 In
- SIEMENS 3SU1051-0BB60-0AA0 Illuminated Push Button Operator, 22 mm Size, Momentary, White, Metal
- VERMONT GAGE 141179190 Plug Gage, Class X, Go, Steel, 0.7919 Inch Size
- WOODHEAD 1200650374 804000D01M080 Cordset, 4 Pole, Female, 8m, 22/4 Size
- VERMONT GAGE 401108520 Pipe Threaded Plug Gage, 3/4 Inch-14 Thread Size, Double End, Taperlock 4, NPT
- WESTWARD 23X830 Flange Wedge, 8 Inch Length, 1 1/2 Inch Wd, 1 Inch Max Ht, Non-Sparking, Beryllium Copper Alloy
- STEARNS BRAKES 3227701K0HEG Brake
Explore More
- KEYSHAFT
- Chains
- LED Lamps and Bulbs
- Thermocouples Assemblies
- Powered Roller Conveyors
- Key Locking Inserts
- CONDOR Cut Resistant Gloves, Nitrile Coating, High-Performance Polyethylene Lining
- CAROL Multi-Conductor Cable, Rubber, Braid Shield
- CONDOR Premium, Safety Cuff, Cotton Fleece, Wing Thumb Leather Gloves
- FERNCO 1059 Series Stock Couplings
- ACCUFORM SIGNS Chemical Label, Chemical Name, Health, Flammability, Reactivity, Protective Equipment
- EATON QB Series AFCI Circuit Breakers
- EATON LD Series Complete Molded Case Circuit Breakers, L Frame
- HUMBOLDT Threaded Rod Adapters
- BOSTON GEAR 12 Diametral Pitch Steel Unhardened Spiral Miter Gears
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SOLBERG SM1.5-10-050 Pre-Cleaner for Air Intake Filter, 0.5 Inch Size
€177.65 /unit
