SMC VALVES NCGBN40-0050 Round Body Cylinder, 40 mm Size, Double Acting
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Round Body Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- EATON A29SNE75AX3E075 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 75A, 110/120 V Coil, 15-75A Overload
- EATON A25CNE40BA Definite Purpose Starter, 40A, 208-240 V, 50/60 Hz, 1No, 3-Phase, Non-Reversing
- 3M 80610833669 Cable and Wire Pulling Lubricant, Pail, Water-Wax Emulsion, No Additives
- OSG 8595145 Screw Machine Drill Bit, 1.45 mm Size, 9 mm Flute Length, 41 mm Overall Length
- DAYCO 5100870 Truck V-belt Industry Number
Explore More
- KEYSHAFT
- Hole Cutters
- Raceway Fittings
- Hard Hat Face Shields
- Non Insulated Water Jugs
- Forks
- CONDOR Knit Gloves, Full Finger, Palm Dotted, 7 Gauge, White/Black
- LOUISVILLE L-3022-PT Series Fiberglass Extension Ladders
- JOHN GUEST Union Elbows, Polypropylene Black
- KEO NC Spotting Drills, 90 Degrees Point Angle
- SUGATSUNE Cabinet Knobs, Stainless Steel
- CHICAGO-LATROBE High Speed Steel Jobber Drill Bit, P3 Split Point
- MARTIN SPROCKET Hand Drilling Hammers
- TMI Replacement Strips
- VESTIL LAD Series Rolling Warehouse Ladders, 6-11 Step, Grip Strut
- REGAL Spiral Point Taps, Plug, HSS, Chrome Over Nitride
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.