SMC VALVES NCDJ2L16-300-B Round Body Cylinder, 16 mm Size, Double Acting Auto Switcher
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Round Body Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- VERMONT GAGE 551212220 Tool Blank, HSS, 0.0002 Inch Tolerance
- ANVIL 0362740201 Socket Weld Reducer Coupling, Forged Steel, Size (a) 1 1/4", Size (b) 1/2"
- PLAST-O-MATIC MBV200EPBSP-CP Ball Valve, True Union, BSP Thread, EPDM Seal, CPVC, 2 Inch Size
- ECEF 21250540 Drill, 25mm Diameter, 540mm Length
- VERMONT GAGE 361189050 Threaded Ring Gage, 1 1/2 Inch-18 Thread Size, Go/NoGo, 2A Thread Class
- APPLETON ELECTRIC MLEDNA703P5BU Led Light Fixture, 70W
- BUSSMANN TB100-12L1 Barrier Terminal Block Assembly
Explore More
- KEYSHAFT
- Angular Contact Bearings
- Hanging Scales
- Work Tables
- Air Hose Accessories
- Electrical Control Pilot Lights
- HELICOIL Complete Gages, Metric Fine, 5H
- RINGERS GLOVES R-266 Insulated Impact Gloves
- DESTACO 2007 Series Vertical Hold Down Clamps, U Bar
- OK INDUSTRIES Kynar Wire Wrapping Wires, Insulated, Silver Plated
- ANVIL 339 Series Welded Pipe Nipples, Schedule 40
- HAYWARD SV Series Solenoid Valve
- VULCAN HART Front Panel
- TENSABARRIER Classic Post Rope Hook Ends
- VESTIL LAD-MM Series Maintenance Ladders, Grip Strut
- PALMETTO PACKING 1367FS Style Packing Seals
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.