SMC VALVES MXS12L-50A Guided Cylinder, 12 mm Size, Double Acting Auto Switcher
Get it by Tuesday, May 26
€593.13 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
| Cylinder Inner Diameter | 16 |
| Max. Load | 4 Kg |
| Max. Operating Pressure | 0.7 MPa |
| Min. Operating Pressure | 0.15 MPa |
| Table Size Height H (mm) | 40 mm |
| Table Size Length L (mm) | 76 mm |
| Table Size Width | 62 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
![]() |
MXS12-100A | MXS12-100A | €783.84 | |
![]() |
MXS12-10A | MXS12-10A | €515.35 | |
![]() |
MXS12-20A | MXS12-20A | €515.35 | |
![]() |
MXS12-40A | MXS12-40A | €554.24 | |
![]() |
MXS12-50A | MXS12-50A | €593.13 | |
![]() |
MXS12-75A | MXS12-75A | €670.59 | |
![]() |
MXS16-100A | MXS16-100A | €800.55 |
Explore Products
- STA-KON KV14-8R-M Vinyl Insulated Ring Terminal, 16-14 AWG Wire Size, Pack Of 1000
- RULAND MANUFACTURING SP-19-F 1 3/16 Inch Two-Piece Shaft Collar, Black Oxide Steel, Clamp Style, 2 1/16 Inch OD, 0.500 Inch Wd.
- APPROVED VENDOR H486LG Drill Bushing H Drill Size 31/64 In
- LINN GEAR 12fs54 Spur Gear, 12 Diametral Pitch, 4.5 Inch Pitch Diameter, .750 Inch Stock Bore
- PARKER 06E17A13AC
- GATES 6538BR BladeRunner Belt
- GROVE GEAR K8773453.00 Solid Input Shaft Worm Gear Reducer, Hollow Bore Output Worm Gear
- BLACK & DECKER 150021-06 Deflector, Curl
Explore More
- KEYSHAFT
- Voice Data Connectors
- Lockset Latches
- Water Gauges
- Lubrication Container Accessories
- Nut Inserts
- IRONCLAD Kong Dexterity Supergrip Gloves
- LOUISVILLE AE2100 Series Aluminum Single Ladders
- CHAINFLEX Data Cable, 8 Max Amps
- APPLETON ELECTRIC Hazardous Lighting Fixture, 40 Watt
- CEMENTEX USA Leggings, 12 Cal.
- TEADIT 2663/1663 Flexible Graphite Sheets, 316SS Tanged Core
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SMC VALVES MXS12L-50A Guided Cylinder, 12 mm Size, Double Acting Auto Switcher
€593.13 /unit







