SMC VALVES MUB40-20DZ Compact Cylinder, 40 mm Size, Double Acting
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Compact Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- VERMONT GAGE 141112070 Plug Gage, Class X, Go, Steel, 0.1207 Inch Size
- RACO 722 Cover Octagon Blank
- SPEARS VALVES 43BD-120C Butterfly Damper, Socket, Duct, 12 Size, CPVC
- BALDWIN FILTERS H9123 Hydraulic Filter Element
Explore More
- KEYSHAFT
- Straight Center Discharge Pumps
- Dryer Booster Fans
- Taping Tools Trowels and Floats
- Fence Posts
- Carbon Steel Perforated Sheets
- ANSELL 11-537 Hyflex Ultralight Cut Resistant Industrial Safety Gloves
- FACOM 126A Hinged Hook And Pin Wrenches
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TU 10000 Gas Springs
- GLOBE SCIENTIFIC Jars, Wide Mouth, 89 mm Opening
- RUD CHAIN LRBS-FIX/LRBK-FIX Rings
- INTERMATIC SPST Electronic Timer
- BURNDY UC Series Parallel Clamp Mechanical Connectors
- MARTIN SPROCKET Standard Duty M-HE35 Bushed Wing Pulleys
- SPEC Metric Compression Springs, Stainless Steel, 13.5 mm Outside Dia.
- RULAND MANUFACTURING WSP Series Double Wide Shaft Collars, Two Piece, Inch
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.