SMC VALVES MGQM40-25 Guided Cylinder, 40 mm Size, Slide Bearing | AL4VRL
SMC VALVES MGQM40-25 Guided Cylinder, 40 mm Size, Slide Bearing
Item: AL4VRLModel: MGQM40-25
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Cylinder
Max. Operating Pressure 1 MPa
Min. Operating Pressure 0.1 MPa
Operating Pressure Range 0.1 MPa to 1 MPa
Pull Force At 100 Psi 739N
Push Force At 100 Psi 880N
Rod Size 16 mm