SMC VALVES MGQM25-100 Guided Cylinder, 25 mm Size, Slide Bearing | AL6YVT
SMC VALVES MGQM25-100 Guided Cylinder, 25 mm Size, Slide Bearing
Item: AL6YVTModel: MGQM25-100
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Cylinder
Max. Operating Pressure 1 MPa
Min. Operating Pressure 0.1 MPa
Operating Pressure Range 0.1 MPa to 1 MPa
Pull Force At 100 Psi 265N
Push Force At 100 Psi 344N
Rod Size 12 mm