SMC VALVES MGQL63-25 Guided Cylinder, 63 mm Size, Ball Bearing | AM9XKE
SMC VALVES MGQL63-25 Guided Cylinder, 63 mm Size, Ball Bearing
Item: AM9XKEModel: MGQL63-25
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cylinder
Max. Operating Pressure 1 MPa
Min. Operating Pressure 0.1 MPa
Operating Pressure Range 0.1 MPa to 1 MPa
Pull Force At 100 Psi 1962N
Push Force At 100 Psi 2182N
Rod Size 20 mm