SMC VALVES CXSL20-20 Guided Cylinder, 20 mm Size, Ball Bearing | AL6GBR
SMC VALVES CXSL20-20 Guided Cylinder, 20 mm Size, Ball Bearing
Item: AL6GBRModel: CXSL20-20
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Cylinder
Max. Operating Pressure 0.7 MPa
Min. Operating Pressure 0.05 MPa
Pull Force At 100 Psi 330N
Push Force At 100 Psi 440N
Rod Size 10 mm