SMC VALVES CXSJM10P-10 Compact Cylinder, 10 mm Size, Slide Bearing | AM7FGC
SMC VALVES CXSJM10P-10 Compact Cylinder, 10 mm Size, Slide Bearing
Item: AM7FGCModel: CXSJM10P-10
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Compact Cylinder
Max. Operating Pressure 0.7 MPa
Min. Operating Pressure 0.1 MPa
Operating Pressure Range 0.1 MPa to 0.7 MPa
Pull Force At 100 Psi 70N
Push Force At 100 Psi 110N
Rod Size 6 mm