SMC VALVES CP96SDB63-300 Tie Rod Cylinder, 63 mm Size, Double Acting Auto Switcher | AN2XDX
SMC VALVES CP96SDB63-300 Tie Rod Cylinder, 63 mm Size, Double Acting Auto Switcher
Item: AN2XDXModel: CP96SDB63-300
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Tie Rod Cylinder
Min. Operating Pressure 7 psi
Operating Pressure Range 7 psi to 145 psi
Overall Length 494 mm
Proof Pressure 218 psi
Pull Force At 100 Psi 1962N
Push Force At 100 Psi 2182N
Rod Size 20 mm