SMC VALVES CNA2D40TN-400-D Cylinder, 40 mm Size, Double Acting
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- KEO MS3041TN-3X1/4X1-28T 105-07551 Cutting Tool, High Speed Steel, 3 Inch Dia., 1/4 Inch Thick
- KIPP K0116.1AE1 Adjustable Handle 8-32 Internal 1.85 1.28 Black
- THOMAS & BETTS ALRL-1 Threaded Die Cast Aluminum Conduit Body, 1/2 Inch Size
- EATON FDPWT2211T Fusible Panelboard Switch, Unit 1: 30A, Unit 2: 30A, 2-Pole, 250 Vdc, Class T Fuse
- UNISTRUT P2800-25-EG Channel U Fitting, Electrogalvanized
Explore More
- KEYSHAFT
- Quick Connect Air Couplings
- Portable Electric Heaters
- Ultrasonic Thickness Gauge Accessories
- Combination Grit Sharpening Stones
- Electric Unit Heater Accessories
- RUD CHAIN WPPH-B Powerpoint Ring Connection Hoist Rings
- JOHN GUEST Tube to Hose Stems, Acetal Gray
- ACME ELECTRIC WI112 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- ACME ELECTRIC WI750 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- HARVEL CLEAR PVC Caps
- LINCOLN ELECTRIC Plasma Cutters
- CH HANSON Steel Number Stamp Sets, Standard
- COOPER B-LINE Heat Deflector Writing Shelves
- VESTIL EM1 Series Efficiency Master Tilt Tables
- SCOTSMAN Hinges
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.