SMC VALVES CKZ1N63-90LT Clamp Cylinder, 63 mm Size
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Explore Products
- EATON FP0834B120480AX Bolted Pressure Contact Switch, 800A, 120V, Bottom Feed, 480V, 3-Pole, Four-Wire, Fusible
- HOFFMAN AFM242010SS 14907 Enclosure, 304 SS, Flush Mount, Hinged Cover, 24 x 20 x 10 Inch Size
- BALDOR / DODGE 23Q20LR14 TIGEAR-2 Worm Gear Speed Reducer
- GATES 9356-0121
- HARTING 21373600C71050 Cordset, M23 Female Angled X Bare Wire, 12 Pins, Black, PVC, 5 M Cable Lg
- TECHNIKS 22939 Tool Holder 8 inch Length 0.625 inch Diameter
- WEG CWM80-00-30V56 10071207 Contactor, 80 A Rated, 3 NO Main Contact, 500V 50Hz/600V 60Hz
- HANSON HS-22E Rivet Squeezer, Steel, 16 In Lg., 1/8 In, 3/16 In, 3/32 In Rivet Dia.
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Rebar Cutters/Benders
- Load-Rated Piano Hinges
- Overload Relays
- Oil Gauging Tape Measures
- Oil Filter and Can Crushers
- ACCURIDE 301-2590 Series Medium Duty Over Travel Slides
- CAIMAN Unlined Palm TIG/MIG Welding Gloves
- KEO Metric Combined Drills And Countersinks, Type A, 60 Degrees Countersink Angle
- ANVIL AS793 Series Close Angle Connectors, 4-Hole
- TEMPCO Stranded J Thermocouple Wires
- USA SEALING Neoprene Flange Gasket, 8-1/4 Inch Outside Diameter
- SPEARS VALVES Polypropylene Schedule 80 Natural 45 Deg. Elbows, SR Fipt x SR Fipt
- EATON Heavy Duty Receptable Safety Switches
- INSIZE Magnetic V Blocks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.