SMC VALVES CG5BA50TFSV-75 Cylinder, 50 mm Size, Double Acting
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- SMC VALVES CQ-F020 Mount Kit
- LOVEJOY 68514419714 Adustable Motor Base, Frame Size 45 And 56, Cast Iron
- SMC VALVES KQ2U13-37S-X23 Fitting, 1/2 Inch Size
- SPEARS VALVES 1829V-020C Industrial Vented Ball Valve, Socket/FPT, EPDM, 2 Size, CPVC
- BRADY M6C-375-439-YL 174148 Label, 3/8 Inch x 50 ft, Vinyl, Yellow, Outdoor
- ORALITE 18349 Reflective Tape, 2 Inch Width, 2 Feet Length, Truck and Trailer, Poly Bag
- DDS 505804VG Rotary Shaft Seal, 1 Lip, Vg, Nitrile, 50 mm Id, 58 mm Od, 4 mm Width, 7 Psi Max Pressure
Explore More
- KEYSHAFT
- Scissor Lift Tables
- Service/Pump Wrenches
- Spring Assortments
- Mobile Bin Cart Accessories
- Tool Steel Rods & Discs
- OETIKER 159 Series Adjustable Clamps, Stainless Steel Band
- ANSELL 40-105 Edge Multipurpose Nitrile Coated Gloves
- MECHANIX Hook And Loop General Utility Mechanics Gloves
- NORTH BY HONEYWELL RU6500 Series Silicone Full Facepiece Respirators with 5 Point Harnesses
- ACME ELECTRIC WI045 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- WILTON TOOLS Machine Vise
- INGERSOLL-RAND Zero Loss Condensate Drain Electric
- HOFFMAN Runway Center Support Kits
- SPEARS VALVES CPVC Y Strainers, True Union Threaded Ends, EPDM
- VIKAN 1.5 Inch Color-Coding Silicone Bands
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.