SMC VALVES CDU16-50D-A93L Compact Cylinder, 16 mm Size, Double Acting Auto Switcher
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Compact Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Explore Products
- SQUARE D JLL36200 Circuit Breaker Feed-thru 200 Amp 600vac 3p 100kaic@480v
- APPLETON ELECTRIC MLEDNA702P5BU Led Light Fixture, 70W
- BOSTON GEAR 730393-001-00000
- SPEARS VALVES 7025T1-010 Industrial Ball Valve, 1 Size, PVC, 3 Way, Horizontal, EPDM
- WINDJAMMER LLC 117415-02 Brushless Blowers, Frame Size 5.7, 240V, Tangential, 3 Stage, AC
- REGAL 012843AW Jobber Length Drill Bit, 43/64 Inch Dia., 118 Deg. Point, Treated
- VERMONT GAGE 112116140 Pin Gage, Class ZZ, Go, Steel, 16.14 mm Size
- SLOAN 0301060PK Coupling Handle
Explore More
- KEYSHAFT
- Hydraulic and Oil Filtration Systems
- Air Gun Accessories
- Security/Area Lighting Fixtures
- Common Nails
- DC Power Solenoids
- ANVIL AS210H Series Channel With Holes
- GLOBE SCIENTIFIC Flange Plug Caps, For 12mm Tubes
- LOVEJOY CJ Series Hubs, Cast Iron, A And B Style Inch Bores
- SPEARS VALVES PVC True Lug Butterfly Valves, Lever Handle, Zinc Lug, EPDM
- BALDOR / DODGE Solidlube, Two-Bolt Flange, Solid Journal Bearings
- GLOBE SCIENTIFIC General Purpose Screwcap Centrifuge Tubes, 15 ml and 50 ml Capacity
- AIRMASTER FAN AIF Series Inline Duct Fans
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.