SMC VALVES CD55G40-25-M9BL Compact Cylinder, 40 mm Size, Double Acting Auto Switcher
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Compact Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- WINTERS INSTRUMENTS PDT8062B 4.5 Inch, Ss Differential 0/30 Psi 1/4 Inch, Back
- EATON 2500H11E725 Hi-Lite Rocker Switch With Black Rocker, 10-Circuit, Non-Illuminated Dpst Contact, 2 Poles
- WINTERS INSTRUMENTS PFP822R1 Ss 2.5 Inch, 0-30 Psi 1/4 Inch, Npt Bottom
- SMC VALVES NCDA1D200-1000J Tie Rod Cylinder, 2 Inch Size, Double Acting Auto Switcher
- TITAN FASTENERS JNRS04006
Explore More
- KEYSHAFT
- Punch and Die Sets
- Specialty Casters
- Backflow Preventer Test Kits
- Deadlatch Hardware
- Aluminized Aprons
- HI TEMP Welding Blanket Roll
- LEATHERHEAD TOOLS Ultra Force Axes
- CONDOR Electrical Gloves Protector White
- ACME ELECTRIC WI112 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- KEO NC Spotting Drills, 120 Degrees Point Angle
- VULCAN HART Compression Fitting
- SOUTHWIRE COMPANY Telcoflex Series Telecom Power Cable
- PASS AND SEYMOUR Momentary Contact Switches
- SPEARS VALVES CPVC Y Strainers, True Union SR Threaded Ends, FKM SS Screen
- MILWAUKEE Power Bits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.