SKB 3R4530-24B-L Protective Case | CU2YUQ 418P87
SKB 3R4530-24B-L Protective Case, Plastic, Black, 45 Inch x 30 Inch x 24 Inch Size
Item: CU2YUQModel: 3R4530-24B-LCross Ref: 418P87
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Protective Case
Application Microphone, Camera, Audio Equipment, Photo Equipment, Video Equipment
Bottom Depth 20"
Case Type Carrying Case
Caster Type Not Applicable
Caster Wheel Dia. Not Applicable
Closure Type Butterfly
Color Black
Electrostatic Discharge No
Esd Conductive No
Foam Material Polyurethane
Handle Style Folding
Handle Style - Protective Cases Folding
Includes Foam Yes
Includes Foam Insert Yes
Inside Depth 24"
Inside Length 45"
Inside Width 30"
Ip Rating, Nema Rating IP67
Ip/nema Rating Nema Ip67
Lid Depth 4"
Load Capacity 150 lbs.
Material Plastic
Mobility Stationary
Number Of Latches 8
Number Of Padlock Holes 0
Number Of Wheels 0
Overall Depth 24"
Overall Length 60"
Overall Width 12"