SIOUX CHIEF 240-8251C25 Elbow, 1-1/4 in Slip Joint Nominal, 90 deg, Chrome Plated, Domestic
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Elbow |
| Angle | 90° |
| Elbow (90) - Slip Jointfinish | Chrome |
| Finish | Chrome Plated |
| Series | 240 Series |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.12 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Product | Model | Finish | Angle | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
Explore Products
- TB WOODS 3VX950 Narrow V-Belt, Ethylene, 3VX Belt Type, 95 inch Length, 1 Rib
- EATON E2M3800WU66 Molded Case Circuit Breaker, M-Frame, Type E2M, 3-Pole, 800A, 250 Vdc, Without Terminals
- CASH VALVE FR1FGWSSFBES01-D4 Pressure Valve, 1 1/2 Inch Size, Iron, Water/Air, 40-200 PSI, Buna-N
- WALTER TOOLS 5057153 Screw Machine Drill Bit, Stub Drill
- KERN AND SOHN 965-131H Balance Verification, 1500 To 2900Kg
- DIXON 14VB-R250 Stub End Type A, 2.5 Inch Size
- MEDCASTER CH06TPP125DLTP01G Swivel Plate Caster With 2-position Directional Lock 260 Lb
Explore More
- KEYSHAFT
- Hazardous Location Conduit Fittings
- LED Wall Packs
- Manual Chain Hoists
- Voltage Sensor Relays
- Tubing
- AKRO-MILS 30260 Akrobins Plastic Storage Bins
- LOUISVILLE AS2100 Series Aluminum Step Ladders
- BOLLE SAFETY Solis Safety Glasses
- TEMPCO Screw Plug Immersion Heaters, Steel Screw Plugs
- MAXXIMA Work Lights
- MERSEN FERRAZ Amp-Trap Series A100P Fuses, 1000VAC, 750VDC
- DBI-SALA Descent Devices
- ACME ELECTRIC TB Series Industrial Control Transformers, 120 x 240V Primary Volts