SIMPSON ELECTRIC H345214200 Panel Meter 4.5, 85-250V, 200Vdc, 0-10V
Item: CU2YQMModel: H345214200Cross Ref: 23KA60
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Digital Panel Meter
Ac Supply Voltage 85-250V
Ac Voltage Input 85-250V
Ac Voltage Supply Max. 250V AC
Ac Voltage Supply Min. 85V
Accuracy ±0.05% of Reading ±1 Count
Cutout Din Size 1/8"
Cutout Height 1 49/64"
Cutout Width 3 5/8"
Digit Height - Max. 0.56"
Digital Display Screen Color Red
Digital Display Screen Type LED
Function Type Digital Panel Meter
Nema Enclosure Rating NEMA 4X
Number Of Display Digits 7
Overall Depth 3.76"
Overall Height 2 1/25"
Overall Width 3 23/25"
Parameters Measured AC Voltage
Series HAWK 3 Series
Supply Voltage 85-250V
Terminal Connection Type Screw Clamp
Voltage Display 85-250V AC
Voltage Display - Maximum 250V AC
Voltage Display - Minimum 85V AC