SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TMLR495-12ELA SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TMLR495-12ELA | CX3LZU
Item: CX3LZUModel: TMLR495-12ELACross Ref: 110876
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Thread Mill
Cutting Dia. 0.495"
Cutting Length 1 3/4"
Finish AlTiN
Length 0.042"
Material Solid Carbide
Min. Id Thread 3/4"-12
Neck Dia. 0.37"
Number Of Flutes 4
Overall Length 4"