SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TMLR470-11 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TMLR470-11 | CX3LZG
Item: CX3LZGModel: TMLR470-11Cross Ref: 110837
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Thread Mill
Cutting Dia. 0.47"
Cutting Length 1 1/5"
Finish Uncoated
Length 0.045"
Material Solid Carbide
Min. Id Thread 5/8"-11
Neck Dia. 0.335"
Number Of Flutes 4
Overall Length 4"