SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TMLR285-16ELA SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TMLR285-16ELA | CX3LXM
Item: CX3LXMModel: TMLR285-16ELACross Ref: 110774
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Thread Mill
Cutting Dia. 0.285"
Cutting Length 1"
Finish AlTiN
Length 0.031"
Material Solid Carbide
Min. Id Thread 3/8"-16
Neck Dia. 0.191"