SCIENTIFIC CUTTING TOOLS SPTM332A SCIENTIFIC CUTTING TOOLS SPTM332A | CX3KCD
Item: CX3KCDModel: SPTM332ACross Ref: 120453
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Thread Mill
Cutting Dia. 0.332"
Cutting Length 0.7"
External Limits Tpi 16-48
Finish AlTiN
Internal Limits Tpi 14 to 48
Length 0.035"
Material Solid Carbide
Min. Id Thread 7/16"
Neck Dia. 0.22"
Number Of Flutes 4
Overall Length 3"