SCIENTIFIC CUTTING TOOLS SPTM138MLC SCIENTIFIC CUTTING TOOLS SPTM138MLC | CX3JZG
Item: CX3JZGModel: SPTM138MLCCross Ref: 120205
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Thread Mill
Cutting Dia. 0.138"
Cutting Length 1/2"
Finish Tin
Material Solid Carbide
Min. Id Thread #10
Overall Length 2"
Product Type Single Profile Thread Mill
Shank Dia. 0.187"