SCIENTIFIC CUTTING TOOLS SPTM050XLA SCIENTIFIC CUTTING TOOLS SPTM050XLA | CX3JXB
Item: CX3JXBModel: SPTM050XLACross Ref: 120086
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Thread Mill
Cutting Dia. 0.05"
Cutting Length 0.21"
External Limits Tpi 72 to 80
Finish AlTiN
Internal Limits Tpi 64-80
Length 0.007"
Material Solid Carbide
Min. Id Thread #1
Neck Dia. 0.028"