SCIENTIFIC CUTTING TOOLS CR187020A SCIENTIFIC CUTTING TOOLS CR187020A | CX3CJT
Item: CX3CJTModel: CR187020ACross Ref: 500611
Item High Speed Steel End Mill
Cutting Depth 0.035"
Cutting Dia. 0.1"
Finish AlTiN
Material Solid Carbide
Number Of Flutes 3
Overall Length 2"
Product Type Corner Rounding End Mill
Radius 0.02"
Shank Dia. 0.187"