SCIENTIFIC CUTTING TOOLS CR187015 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS CR187015 | CX3CJP
Item: CX3CJPModel: CR187015Cross Ref: 500515
Item High Speed Steel End Mill
Cutting Depth 0.03"
Cutting Dia. 3/25"
Finish Uncoated
Material Solid Carbide
Number Of Flutes 3
Overall Length 2"
Product Type Corner Rounding End Mill
Radius 0.015"
Shank Dia. 0.187"