SCIENTIFIC CUTTING TOOLS CR187010 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS CR187010 | CX3CJM
Item: CX3CJMModel: CR187010Cross Ref: 500512
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item High Speed Steel End Mill
Cutting Depth 0.025"
Cutting Dia. 3/25"
Finish Uncoated
Material Solid Carbide
Number Of Flutes 3
Overall Length 2"
Product Type Corner Rounding End Mill
Radius 0.01"
Shank Dia. 0.187"