SCHNEIDER ELECTRIC M9F21310 Iec Supplementary Protector, 10A, Rating 240/415/440VAC | CH6QDU 482K65
SCHNEIDER ELECTRIC M9F21310 Iec Supplementary Protector, 10A, Rating 240/415/440VAC
Item: CH6QDUModel: M9F21310Cross Ref: 482K65
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item IEC Supplementary Protector
Ac Voltage Rating 240/415/440V AC
Actuator Type Toggle
Amps 10A
Application Branch Circuit Protection
Circuit Breaker Actuator Toggle
Circuit Breaker Mounting Style DIN Rail
Curve Type B
Dc Voltage Rating Not Rated
Depth 2.83"
Length 3.19"
Max. Air Rating 14kA at 240V AC
Max. Wire Size 8 AWG
Meets Ul Type UL 1077
Min. Wire Size 18 AWG
Mounting Style DIN Rail
Number Of Poles 3.0
Phase 3
Product Datasheet schneider-electric-m9f21310.pdf
Series C60SP Series
Terminal Connection Screw Clamp
Terminal Connection Type Screw Clamp
Trip Type Thermal Magnetic
Width 2.13"