FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Photoelectric Smoke Detector Cover |
| Color | White |
| Depth | 7 3/8" |
| Height | 4.812" |
| Material | Steel |
| Mounting | Surface |
| Width | 7 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.64 |
| Ship height (cm) | 12.19 |
| Ship length (cm) | 18.29 |
| Ship width (cm) | 18.29 |
| Country of Origin | CN |
Explore Products
- BROWNING 6S8V160 8V
- MAIN FILTER INC. MF0693461 HF30089 Interchange Hydraulic Filter, Glass, 5 Micron, Viton Seal, 9.25 Inch Height
- EATON K+200MWCNC IEC Starter
- WALTER TOOLS M4132-040-W40-03-09 Indexable Square End Mill, 1 23/40 Inch Max. Cutting Dia, Weldon Flat, 0.3310 Inch Size
- EATON AN19BN0A5E020-84 Non-ReversingMotor Control Starter, 110V/50 Hz Voltage, 18 A, 4-20A FLA Range, Size 0
- BDG 99-9-9791-7 Cut-Resistant Gloves, S, Palm, Dipped, Nitrile, Hppe, Ansi Cut Level A6, 1 Pr
- WESTWARD 10Z738 Warding File, Double-Cut, Single Edge Cut, Smooth Cut, 10 Inch Length Without Tang, 15/16 Inch Wd, Natural
Explore More
- KEYSHAFT
- Caster Sockets Brackets and Floor Locks
- Temperature Probes
- Door Switches
- Bus Plugs
- Drum Pourers
- SHARPE VALVES Forged 316L Stainless Steel Gate Valve, Socket Weld
- ANSELL Coated Nitrile Gloves, Gray White
- VIEGA PROPRESS XL-C Reducer, Copper, Press X FTG Connection
- TEMPCO NHW Series Mica Insulated Nozzle Heaters
- INDUSTRIAL SCIENTIFIC Carrying Case
- EATON Totally Enclosed Non-Ventilated Transformers
- CEMENTEX USA Feature Series, 12 Cal. Coverall Backpack Kits
- NIBCO Dual offset Butterfly Valves
- MERSEN FERRAZ MDC10M DC Distribution Fuses
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SAFETY TECHNOLOGY INTERNATIONAL STI-9712 Photoelectric Smoke Detector Cover White
€52.68 /unit