RULAND MANUFACTURING MT20/20-CC2WP-AN Thru Hole 20mmx20mm, L 66mm, Black Anodized Aluminum
Item: DK6RGQModel: MT20/20-CC2WP-AN
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Center To Center Lc 41 mm
Clamp Screw Cl M6
Edge To Center L2 12.5 mm
Material Specification Anodized Aluminum
Overall Length L1 66 mm
Square Thru Hole 1 S1 16 mm
Square Thru Hole 2 S2 16 mm
Thru Hole 1 Diameter B1 20 mm
Thru Hole 2 Diameter B2 20 mm
Thru Hole 2 Tolerance 0 mm to 0.13 mm
Thru Hole Tolerance 0 mm to 0.13 mm
Width & Height W1 25 mm
Shipping Info:
Ship weight (kg) 0.07
Ship height (cm)2.54
Ship length (cm)6.6
Ship width (cm)2.54
Country of OriginDE
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.