RULAND MANUFACTURING MT20/20-CC2WA-A Thru Hole 20mmx20mm, L 102.5mm, W 30mm, Aluminum
Get it by Wednesday, May 20
€86.01 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Center To Center Lc | 58.5 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Edge To Center 1 L2 | 22 mm |
| Edge To Center 2 L3 | 22 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 102.5 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Square Thru Hole 2 S2 | 16 mm |
| Square Thru Hole S | 16 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 20 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 20 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.13 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.13 mm |
| Width & Height W1 | 30 mm |
| Width And Height 2 W2 | 30 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.24 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 10.25 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Nut Setters and Bit Holders
- Gas Valves
- Underground Utility Locator Accessories
- Punch and Chisel Sets
- Magnetic Starters with Thermal Overload
- HELICOIL High Spiral Flute Bottoming Taps, UNC, 3B
- DESTACO 341-M Series Pull Action Latch Clamps
- DESTACO 331-R Series Pull Action Latch Clamps
- FACOM 31 Metric Extra Slim Open End Wrenches
- ANVIL AS150H Series Channels With Holes
- SPEARS VALVES Turf Swivel Joint Male Thread Inlet Adapters, Mipt x MAT
- BUYERS PRODUCTS Underbody Truck Boxes
- GRAINGER Wire Shelving Units
- REGAL Spiral Point Taps, Bottom, HSS, TiCN
- MINVEE Linear Guide Rails
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT20/20-CC2WA-A Thru Hole 20mmx20mm, L 102.5mm, W 30mm, Aluminum
€86.01 /unit
