RULAND MANUFACTURING MT20/20-CB2W-A Thru Hole 20mm, Base Diameter 50mm, Aluminum
Get it by Friday, May 22
€60.87 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Base Connector |
| Base Diameter D1 | 50 mm |
| Center To Center Lc | 36 mm |
| Clamp Length L3 | 44 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Clamp Width Wc | 25 mm |
| Counterbore Hole Ch | M6 |
| Counterbore To Base Cb | 6.5 mm |
| Edge To Center L2 | 12.5 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Height H1 | 35 mm |
| Square Thru Hole S | 16 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 20 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 20 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.13 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.13 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.08 |
| Ship height (cm) | 3.5 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 3.5 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Crowfoot Socket Wrench Sets
- Engine Lathes
- Automotive Fuses
- Lift Tables and Carts
- Power Conditioners
- ANSELL 27-600 Activarmr Robust Industrial Gloves
- MCR SAFETY Neomax Neoprene Coated Green Work Gloves
- DESTACO 331-M Series Pull Action Latch Clamps
- CHICAGO PNEUMATIC CP3000 Series Inline Die Grinders
- ANVIL AS679 Series U Supports
- E JAMES & CO Rubber Roll, Butyl Rubber
- SPACEPAK Purepak Air Cleaner
- PASS AND SEYMOUR Titan Series Fluorescent Dimmers
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 DWV Fabricated Fitting Double Wyes, Socket x Socket x Socket x Socket
- NIBCO 4519-H Series Blind Flanges, PVC Schedule 80, One-Piece Solid Design
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT20/20-CB2W-A Thru Hole 20mm, Base Diameter 50mm, Aluminum
€60.87 /unit
