RULAND MANUFACTURING MT16-CSSWS-AN Swivel Thru Hole 6.5mm, Stud Diameter 16mm, Stud Lg. 24mm, L 70mm, Black Anodized Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€53.40 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 12.5 mm |
| Bolt Diameter Db | 16 mm |
| Bolt Length Lb | 24 mm |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 10 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 6.5 mm |
| Edge To Center L2 | 33.5 mm |
| Hole Depth T | 16 mm |
| Hub Length Lh | 20 mm |
| Material Specification | Anodized Aluminum |
| Overall Length L1 | 46 mm |
| Screw To Edge Ls | 11 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.1 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 4.6 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Utility Heaters
- Machine Deburring Tools
- Soil Testing Probes
- Rod and Piston Seal Kits
- Ring Gauges
- MECHANIX The Original Multicam Tactical Gloves
- LOC-LINE Anti-Static Hose Segments
- FERNCO 1056 Series Stock Couplings
- ANVIL AS210H Series Channel With Holes
- AUTOQUIP Super Titan Scissor Lift Tables
- EATON NEMA 7/9 DC Disconnect Switches
- ULTRATECH Ultra Drain Guard Reusable
- ALLEGRO SAFETY Axial AC Standard Metal Blowers, 20 Inch
- PLAST-O-MATIC GGMU Series Gauge Guards, PVDF, FKM Seal, 0-60 PSI Gauge Size
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT16-CSSWS-AN Swivel Thru Hole 6.5mm, Stud Diameter 16mm, Stud Lg. 24mm, L 70mm, Black Anodized Aluminum
€53.40 /unit
