RULAND MANUFACTURING MT16-CSSWBH-A Swivel Thru Hole 6.5mm, Thru Hole 16mm, L 46mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€32.14 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 12.5 mm |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 10 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 6.5 mm |
| Edge To Center L2 | 33.5 mm |
| Hole Depth T | 16 mm |
| Hub Length Lh | 20 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 46 mm |
| Screw To Edge Ls | 11 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Thru Hole Diameter B | 16 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 4.6 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Halogen Lamps and Bulbs
- Door Closer Accessories
- Mop Sinks
- Chemical Resistant and Disposable Coveralls
- Air/Liquid Separators
- OIL SAFE Color Coded Drum Label Kits
- PLAST-O-MATIC ARV Series Thermoplastic Air Release Valves
- RUD CHAIN Locknuts
- JOHN GUEST Swivel Male Elbows, NPTF Thread, Polypropylene White
- MUELLER INDUSTRIES 105MBP Silent Check Valves
- ANDERSON METALS CORP. PRODUCTS Nut, Low Lead, Brass
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Fitting Unions 2000, Socket x Spigot FKM O-Ring
- MARS AIR SYSTEMS Contactors
- TYGON 2375 Chemical Resistant PVC Tubings
- KILLARK ENY Series Sealing Fittings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT16-CSSWBH-A Swivel Thru Hole 6.5mm, Thru Hole 16mm, L 46mm, Aluminum
€32.14 /unit
