RULAND MANUFACTURING MT16-CCSWH-25-A Swivel Clamp Joint, 12.5mm Base Height, 25mm Width And Height, 62mm Overall Length
Get it by Friday, May 22
€34.51 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 12.5 mm |
| Center To Center Lc | 29 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 10 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 6.5 mm |
| Edge To Center Of Counterbore L2 | 49.5 mm |
| Hub Length Lh | 36 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 62 mm |
| Thru Hole Diameter B | 16 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.06 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 6.2 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Spanner Wrenches
- High Head Effluent Pumps
- Heat Exchangers
- Hydraulic Accumulator
- Tin Blanks Flats Bars Plates and Sheet Stock
- OIL SAFE Bulk Storage Spill Pan Connection Kits
- MEMPHIS GLOVE Ninja BNF Work Gloves, 15 Gauge, Coated Palm And Fingertips With Dots
- ANSELL 97-013 Activarmr Durable High Visibility Work Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Tri-Corner Beakers, Economy Style
- SMC VALVES Speed Control Valve with 5/32" Tube Size
- TROEMNER Weight Set
- DIAMOND VANTAGE Core Bit Dry x 5/8-11 Inch
- PREDATOR Locking Sanding Disc, TR Attachment
- PLAST-O-MATIC CC Series PVC Calibration Columns
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT16-CCSWH-25-A Swivel Clamp Joint, 12.5mm Base Height, 25mm Width And Height, 62mm Overall Length
€34.51 /unit
