RULAND MANUFACTURING MT16-CBFB-49-FZ Bolt Diameter 16mm, Bolt Lg. 49mm, Base Wd. 20mm, Zinc Plated Steel
Get it by Thursday, May 21
€48.98 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 10 mm |
| Base Length L1 | 45 mm |
| Base Width Wb | 20 mm |
| Bolt Diameter Db | 16 mm |
| Bolt Length Lb | 49 mm |
| Bolt Tolerance | -0 mm to +0.043 mm |
| Center To Center Lc | 32 mm |
| Counterbore Hole Ch | M6 |
| Counterbore To Base Cb | 4 mm |
| Material Specification Finish | Zinc Plated Steel |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.13 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Torch and Torch Kits
- Pneumatic Controls
- Pneumatic Test Plug Accessories
- Chain Link Fence Hardware
- Flexible Fittings
- DESTACO 323-M Series Pull Action Latch Clamps
- TEMPCO Bulb and Capillary Thermostats
- TYGON E-1000 Tubings
- EXTECH Infrared Thermometers
- BRADY Inspection Record Tag, Ready to Use
- SPEARS VALVES PVC True Union 2000 Industrial 3-Way Horizontal Diverter Ball Valves Regular Style, SR Threaded, FKM
- ANVIL AF090 Series Restraining Straps, Electro Galvanized
- NIBCO F-510-CS-R-66-FS Series Unibody Carbon Steel Ball Valves, Class 150, Fire Safe
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT16-CBFB-49-FZ Bolt Diameter 16mm, Bolt Lg. 49mm, Base Wd. 20mm, Zinc Plated Steel
€48.98 /unit
