RULAND MANUFACTURING MT16/16-CC90-A Thru Hole 16mmx16mm, Lg. 45.0mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€28.24 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Connector |
| Body Length L1 | 45 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Edge To Center L2 | 20 mm |
| Hole Depth T | 16 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Screw To Edge Ls | 11 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 16 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 16 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Sanitary Tube Fittings
- Precision Knives and Blades
- Hard Hat Cooling Products
- Drum Cradles and Tippers
- Conical Washers
- NORTH BY HONEYWELL Northflex Light Task General Purpose Gloves
- MCR SAFETY Premium Gaotskin Leather Drivers Work Gloves, Shirred Cuff
- MCR SAFETY NXG Work Gloves, 13 Gauge, White
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS Standard Hollow Punch Kits
- TE-CO Tapped End Clamps
- 80/20 15 Series 1502-LS Two Adjacent Open T-Slotted Profile Extrusions
- SALISBURY Shrouds, Red, Atpv
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT16/16-CC90-A Thru Hole 16mmx16mm, Lg. 45.0mm, Aluminum
€28.24 /unit
