RULAND MANUFACTURING MT16/16-CB2W-A Thru Hole 16mm, Base Diameter 45mm, Aluminum
Get it by Friday, May 22
€55.08 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Base Connector |
| Base Diameter D1 | 45 mm |
| Center To Center Lc | 32 mm |
| Clamp Length L3 | 41 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Clamp Width Wc | 20 mm |
| Counterbore Hole Ch | M6 |
| Counterbore To Base Cb | 4 mm |
| Edge To Center L2 | 10 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Height H1 | 31 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 16 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 16 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.06 |
| Ship height (cm) | 3.1 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 3.1 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Traffic Cones
- Pipe Markers
- Milling and Drilling Accessories
- Hand Scrapers
- Fuse Clips
- SHARPE VALVES Carbon Steel Inline Ball Valve, Flanged x Flanged
- PLAST-O-MATIC ARV Series Thermoplastic Air Release Valves
- ANSELL 04-644 Alphatec Comfortable Pvc Coated Gloves
- ASHCROFT E Bimetallic Thermometer, 5 Inch External Adjust, Rear Connection
- ANVIL 212 Series Medium Pipe Clamps, Stainless Steel
- LIFT-ALL Cargo Strap Ratchet
- HOFFMAN Type 4X Fiberglass Disconnect Enclosures
- SPEARS VALVES CPVC True Lug Butterfly Valves, Valve Only, Zinc Lug, EPDM
- BROWNING SHH1 Series Sprockets
- GRAINGER PTFE Chemical and Wear Resistant Films And Rolls
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT16/16-CB2W-A Thru Hole 16mm, Base Diameter 45mm, Aluminum
€55.08 /unit
