RULAND MANUFACTURING MT15-CSSWS-A Swivel Thru Hole 6.5mm, Stud Diameter 15mm, Stud Lg. 21mm, L 67mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€48.02 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 12.5 mm |
| Bolt Diameter Db | 15 mm |
| Bolt Length Lb | 21 mm |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 10 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 6.5 mm |
| Edge To Center L2 | 33.5 mm |
| Hole Depth T | 15 mm |
| Hub Length Lh | 20 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 46 mm |
| Screw To Edge Ls | 10 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.09 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 4.6 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Incandescent Lamps and Bulbs
- Sanitary Butterfly Valves
- Faceshield Assemblies
- Gas Cocks
- Carbon Steel Tubing
- HELICOIL High Spiral Flute Bottoming Taps, UNC, 3B
- ANSELL 11-318 Hyflex Lightweight Industrial Gloves
- KRYTOX GPL 205 Series Standard Grade Grease
- ACME ELECTRIC WI030 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- ANVIL AS150BTB Series Welded Channels
- DAYTON Combination Louver Damper
- TEXAS PNEUMATIC TOOLS Coalescing Oil Removing Filters
- INSIZE Mechanical Micrometer Heads
- SPEC Standard Compression Springs, Stainless Steel, 1.687 Inch Outside Dia.
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15-CSSWS-A Swivel Thru Hole 6.5mm, Stud Diameter 15mm, Stud Lg. 21mm, L 67mm, Aluminum
€48.02 /unit
