RULAND MANUFACTURING MT15-CSSWBH-A Swivel Thru Hole 6.5mm, Thru Hole 15mm, L 46mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€32.14 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 12.5 mm |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 10 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 6.5 mm |
| Edge To Center L2 | 33.5 mm |
| Hole Depth T | 15 mm |
| Hub Length Lh | 20 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 46 mm |
| Screw To Edge Ls | 10 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Thru Hole Diameter B | 15 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.04 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 4.6 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Air Gun Nozzles
- Aluminum Blanks Flats Bars Plates and Sheet Stock
- Counters
- Eyebolts
- IEC Delay Timers
- WIHA TOOLS Insulated Tool Sets
- LOC-LINE Hose Kits
- CHICAGO PNEUMATIC CP75 Series Angle Grinders
- TEMPCO Replacement Flanged Heaters
- JOHN GUEST Pipe Inserts
- REIKU Conduit Tubing Connector
- CONDOR Floor Marking Tapes
- BROWNING B5V Series Gripbelt Sheaves With Split Taper Bushings, 5 Grooves
- PHILIPS Troffer retrofit Kits
- DESTACO 245 Series Horizontal Hold Down Clamps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15-CSSWBH-A Swivel Thru Hole 6.5mm, Thru Hole 15mm, L 46mm, Aluminum
€32.14 /unit
