RULAND MANUFACTURING MT15-CSBC-M6-A Thru Hole 15mm, Thread M6, L 40mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€37.68 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Center Thread C1 | M6 |
| Center To Center Lc | 14 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Cross Thread C2 | M4 x 4 |
| Edge To Center L2 | 20.5 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 40 mm |
| Square Thru Hole S | 12 mm |
| Thread Depth Lt | 12 mm |
| Thru Hole Diameter B | 15 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.03 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 4 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Metal Forming Machines
- Soil Testing Penetrometers
- Feeler Gauges
- Pneumatic Casters
- Cleanroom Tacky Mats
- ML KISHIGO Economy Rainwear Set, Orange
- KRYTOX GPL 104 Series General Purpose Oil
- DESTACO 533, 535 Series Heavy Duty Vertical Hold Down Clamps
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Essentials Bulk Narrow Mouth HDPE Bottles
- ANVIL 45 Deg. Elbows Short Turn
- SPEARS VALVES PVC True Union 2000 Industrial Ball Valves, BSP Threaded, FKM, Metric
- ACORN Metering Valve Assemblies
- BOSTON GEAR CMBA Series Double C-Face AC Brakes
- QUIETCOOL Attic Exhaust Fans
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15-CSBC-M6-A Thru Hole 15mm, Thread M6, L 40mm, Aluminum
€37.68 /unit
