RULAND MANUFACTURING MT15-CCSWH-25-AN Swivel Clamp Joint, 12.5mm Base Height, 25mm Width And Height, 62mm Overall Length
Get it by Thursday, May 21
€43.35 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 12.5 mm |
| Center To Center Lc | 29 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 10 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 6.5 mm |
| Edge To Center Of Counterbore L2 | 49.5 mm |
| Hub Length Lh | 36 mm |
| Material Specification | Anodized Aluminum |
| Overall Length L1 | 62 mm |
| Square Thru Hole S | 12 mm |
| Thru Hole Diameter B | 15 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.07 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 6.2 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Lockout Hasps
- Interchangeable Torque Wrench Heads
- Replacement Conveyor Belts
- Tube and Coil Cleaning Equipment
- Confined Space Pole Hoists
- AKRO-MILS 30240 Akrobins Plastic Storage Bins
- DESTACO Flat Tip Bonded Neoprene Spindle Inch
- ANSELL 11-651 Hyflex Medium Duty Cut Resistant Industrial Protective Gloves
- MUELLER INDUSTRIES LF358 Bronze Body Y Strainers
- DAYTON Round Slings, Eye & Eye
- WEG HMI Cable Kits
- PORTER CABLE Porter Cable Power Tool Parts
- SPENCE Reverse Acting Temperature Regulators
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15-CCSWH-25-AN Swivel Clamp Joint, 12.5mm Base Height, 25mm Width And Height, 62mm Overall Length
€43.35 /unit
