RULAND MANUFACTURING MT15-CCSWH-25-A Swivel Clamp Joint, 12.5mm Base Height, 25mm Width And Height, 62mm Overall Length
Get it by Thursday, May 21
€37.20 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 12.5 mm |
| Center To Center Lc | 29 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 10 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 6.5 mm |
| Edge To Center Of Counterbore L2 | 49.5 mm |
| Hub Length Lh | 36 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 62 mm |
| Square Thru Hole S | 12 mm |
| Thru Hole Diameter B | 15 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.06 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 6.2 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Back Supports
- Airless Spray Tips and Tip Guards
- Automotive Belts
- Water Tanks
- Lab Freeze Dryers
- HELICOIL Complete Reference Gages, UNF, 2B
- ML KISHIGO Contrasting Mesh Vests, Orange
- BALLYMORE Unassembled Steel Rolling Ladders Without Handrails
- ACME ELECTRIC WI015 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- RON CRANE SCALES Crane Dynamometer
- SUMNER Pipe Clamps
- NORTH BY HONEYWELL Butyl Chemical Resistant Gloves, 13 Mil. Thickness, Rough
- LEGRIS 3036 Series Bulkhead Connectors
- SANDPIPER Spool Assemblies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15-CCSWH-25-A Swivel Clamp Joint, 12.5mm Base Height, 25mm Width And Height, 62mm Overall Length
€37.20 /unit
